.
úvodobsahfórum DUCHOVNO
sk
en
fr
br
es
www.poznanie.sk
stiahnuťlinkye-mail
Pridať záložku
RSS


















ČLÁNKY, POVIEDKY, PRÍBEHY... 

Duchovné poznanie


o stránkach

Sme veľmi radi, že Vás môžeme privítať na stránkach poznanie.sk. Sú venované tomu najdôležitejšiemu v živote človeka – hľadaniu a poznávaniu Pravdy. Nenájdete tu teologické fakty, údaje, filozofické spisy a traktáty; ani Vás nebudeme zasypávať odbornými učenými slovami. To všetko totiž nie je skutočné poznanie, iba rozumové vedomosti. Pravé poznanie sa zakladá na hľadaní, poznávaní a prežívaní duchom.

Články sme kvôli prehľadnosti rozdelili do jednotlivých kategórií, i keď mnohé z nich svojím obsahom zasahujú aj do iných oblastí, alebo vyžadujú osobitnú kategóriu. Keďže nerozdávame rozumové poznanie, je dôležité články čítať predovšetkým srdcom a precítiť duchom.

I keď vyberáme iba tie najlepšie články, poviedky či príbehy, chceli by sme Vám dať do pozornosti najmä články v kategórii vnímanie. Ak totiž človek dokáže otvoriť vlastné vnímanie, bude schopný vidieť sám a už viac nebude potrebovať o tom čítať. Jeho viera sa tak stane jeho vlastným poznaním...

prajeme Vám krásne
a plnohodnotné prežívanie

výber článkov
Duchovné poznanie: Nebeské vtáky Nebeské vtáky Myšlienky narušili pokoj mojej duše, peniaze boli preč. Ako sa dostanem domov? Možno sa smejete, ale keby ste boli viac než 2000 km od domova...

Duchovné poznanie: Živly a človek Živly a človek Povahové črty človeka sú ovplyvnené základným živlom v znamení - Oheň, Vzduch, Voda, Zem. Znamenie: Baran, Lev, Strelec, Blíženci, Váhy, Vodnár...

Duchovné poznanie: Prvosienka jarná Prvosienka jarná Prvosienka jarná prečisťuje telo po zimnom období, uľahčuje vykašliavanie, posilňuje nervy, lieči migrénu, zápchu, závrate, zmierňuje bolesti kĺbov...

Duchovné poznanie: Budha Budha Kniha Budha je cestou utrpenia, poznávania, učenia i slúženia. Je dlhá a priama, a predsa sa raz musí ako kruh uzavrieť. Siddharta Gautama Budha...

Duchovné poznanie: Noemova archa Noemova archa a Noeho príbeh. Noe a kniha Genesis, stavba Noemovej archy a potopa sveta, Biblia a archeologické nálezy. Je to všetko pravda??? Noemova archa...

Duchovné poznanie: Farizeji Farizeji Vy blázni, tu vám je ponúkaný chlieb večnosti, a vy ho nechávate ležať, aby ste zdvíhali kamene. S údivom hľadeli vykladači Písma...

Duchovné poznanie: Egoistické „ja“ Egoistické „ja“ Spomienky, predstavy, názory, zvyky, zlozvyky... to všetko tvorí naše ego - egoistické ja - falošnú predstavu o sebe samom. Existuje ako predstava...

Duchovné poznanie: Cesta domov Cesta domov Cesta DOMOV po návšteve ostrova s názvom Zem - Z celého srdca vám prajem čo najsilnejší vietor, ktorý sa nám vracia v spätnom pôsobení LÁSKY...

Duchovné poznanie: Ich veličenstvá stromy Ich veličenstvá stromy Hovorili: Pokoj a vyváženosť. A spomenula som si na široké koruny stromov. Nadchýnali sa: Žiara čistá a objímajúca. A uzrela som bezčasné svetlo...
najnovšie články
Duchovné poznanie: Úrovne vedomia Úrovne vedomia Dôležitým medzníkom je úroveň vedomia 200, pri ktorej človek vystupuje zo sfér deštruktívnych emócií... David R. Hawkins.
  powered by: led žiarovky
počet návštev 4508880 od 1.1.2007